Deep Sky Stacker
Programů určených na zpracování astrofotografií deep-sky objektů, případně fotografií z profesionálních CCD kamer, je mnoho, ovšem většinou nejsou volně šiřitelné a navíc je jejich obsluha dost náročná a mnohdy vyžaduje rozsáhlé znalosti o digitálním obrazu a jeho zpracování. Deep Sky Stacker je mezi nimi výjimkou, neboť patří do skupiny volně šiřitelných programů a navíc je v něm proces zpracování nafotografovaných dat značně zautomatizován, takže alespoň základní zpracování lze zvládnout velmi snadno. V poslední verzi je v jazykovém nastavení programu i čeština, což rovněž přispívá k přívětivosti ovládání. Nevýhodou je, že výsledek nemusí být vždy stoprocentně dokonalý a pečlivým ručním zpracováním v jiném programu by bylo možné dosáhnout lepších výsledků. Přesto je tento program velmi užitečný, protože díky automatice je možné do něj během pár minut vložit fotografie hned po příjezdu z fotografování a jít v klidu spát. Ráno je výsledek hotov a astrofotograf má hned první verzi zpracovaných snímků. To, zda si pak bude s fotografiemi dále „hrát“ a snažit se z nich vytěžit maximum, je čistě na jeho úvaze, ovšem často se stává, že na pořádné zpracování není delší dobu dostatek času a klidu a nezpracované fotografie by tak ležely ladem.

Domovská stránka s programem Deep Sky Stacker s možností bezplatného stáhnutí: deepskystacker.free.fr/english/index.html.
Hlavní okno programu je rozděleno do tří částí. V levém sloupci je menu voleb a nastavení, kde lze vybrat a otevřít zpracovávané snímky a nastavit způsob jejich zpracování. V levém dolním okně je seznam snímků a nad ním je okno náhledu, zobrazující aktuální vybraný snímek.
S každou verzí programu se jeho vlastnosti zlepšují a lze očekávat, že pokud půjde jeho vývoj dál, stane se z něj kvalitní nástroj s běžnou i lepší výstupní kvalitou. Mezi jeho zajímavé, nově přidané funkce patří například skládání na kometu, čímž lze snadno provést sesazení snímků na objekt pohybující se vůči hvězdnému pozadí.