Vybavení > Aplikace > Foto2Avi

Foto2Avi

Jak již anglický, zkratkový název napovídá, jedná se o program určený k tvorbě videosouborů ze série fotografií. To může být užitečné například u časosběrných snímků, u animací pohybu komet a jiných meziplanetárních těles na hvězdném pozadí, při různých zákrytech, zatměních a přechodech, ale i třeba u animace vzniklé v průběhu stavby pozorovací techniky. Mnoho zajímavých animací může vzniknout i při denních snímcích meteorologických jevů, východů a západů Slunce atd.

K podobným účelům jsem dříve používal program Image to Avi, ale v posledních měsících se mi při práci s ním vyskytovalo stále více technických potíží, až jsem se nakonec musel poohlédnout po nějaké alternativě. Program Foto2Avi se mi ukázal být z několika možných kandidátů nejvhodnější. Jednak proto, že je volně šířitelný, jednak umožňuje některá nastavení navíc oproti předchozímu programu.

Ovládání je velmi jednoduché. Na začátku je nutné vybrat zdrojové snímky, případně k nim přidat doprovodné zvukové soubory, které se pak zobrazí v přehledném seznamu. Dále je možné upravovat rozlišení výstupního videa, metodu komprese, dobu zobrazení snímku, a to jak pro všechny snímky najednou, tak pro každý zvlášť. Dále je možné zvolit efekt při přechodu mezi snímky.

Program Foto2Avi
Obr. 8: Hlavní okno programu Foto2Avi

Domovská stránka s programem Foto2Avi s možností bezplatného stáhnutí: www.trustfm.net/divx/SoftwareFoto2Avi.php.

Stránka byla naposledy editována 15. ledna 2010 v 19:41.
Stránka byla od 15. 1. 2010 zobrazena 4932krát.

Vytištěno ze stránky projektu Astrofoto (astronomia.zcu.cz/astrofoto/aplikace/842-foto2avi)
Nahrávám...